Emre Aydın Fan Sitesi
www.kizlararasinda.com / Emre Aydın Temmuz Ayı Röportajı 212

Sitemizi Daha Kaliteli Olarak Kullanmak İçin Lütfen Üye Olunuz

İYİ FORUMLAR
Emre Aydın Fan Sitesi
www.kizlararasinda.com / Emre Aydın Temmuz Ayı Röportajı 212

Sitemizi Daha Kaliteli Olarak Kullanmak İçin Lütfen Üye Olunuz

İYİ FORUMLAR
Emre Aydın Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

www.kizlararasinda.com / Emre Aydın Temmuz Ayı Röportajı

YazarMesaj
SıMaRıK^KıSs
Kurucu

Kurucu
SıMaRıK^KıSs

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/06/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 789
Başarı Sistemi Başarı Sistemi : 36
Points Points : 29790
Yaş Yaş : 30
Nerden Nerden : Sakarya
Ruh Hali Ruh Hali : 23

www.kizlararasinda.com / Emre Aydın Temmuz Ayı Röportajı Empty
MesajKonu: www.kizlararasinda.com / Emre Aydın Temmuz Ayı Röportajı   www.kizlararasinda.com / Emre Aydın Temmuz Ayı Röportajı Icon_minitimeSalı 03 Ağus. 2010, 22:10

Emre Aydın’a soru yağmuru!

“Bu Yağmurlar Senin İçin” diyen Emre Aydın’ı soru yağmuruna tuttuk! Onunla “Kağıt Evler” albümünden ve yaz planlarından konuştuk!
Emre Aydın’a soru yağmuru!

Bize biraz yeni albümünden bahseder misin?
Albümde 10 şarkı var. Birinci albümden çok da farklı değil aslında, sadece sound’u daha kaliteli ve biraz daha kişisel bir albüm oldu.

Biraz daha karamsar mı?
Çok mutlu şarkılar yok içinde, ama daha hareketli de değil, daha durgun da değil. Dört yıl içerisinde öğrendiklerimizi de kattık içine. “Afilli Yalnızlık”tan daha çok sevdiğim bir albüm oldu, ama belki de henüz şarkılardan sıkılmadığım içindir:)

Albümün konsepti ne?
“Unutmak” teması üzerinde dönüyor.

Kimi unutmak, neyi unutmak?
Bir insanı veya bir olayı unutmak olabilir… Orada unutmak isteyen bir karakter var. Örneğin “Hoşça kal” diye bir şarkım var ve orada “Unutuyorum” lafı da geçiyor. Birini unutmuş olmak da acıtır ya, bu tema da var.

Çok sevdiğin birini unutmak seni acıtıyor mu?
Beni acıtmıyor. Daha ziyade unutamamanın verdiği sıkıntıdan bahseden bir albüm… Ama liriksel olarak, tema öyle:)

Albümde yine bütün şarkılar sana ait, değil mi?
“Duymak İstiyorum” dışındaki tüm parçaların sözleri benim. Sekiz şarkıyı İsveç’te yaptık, iki şarkı da Kanada’ya gitti.

Çok titiz çalışıyorsun, sürekli başa dönüyorsun, etrafındakileri “olmadı, baştan” diye yoruyorsundur kesin:)
Yoruyorum gerçekten, çok titizim. Ama bir kere yapıyorsunuz bir şarkıyı. Herkesin gözü önünde yapılıyor. İyi niyetli insan var, beğenen var, beğenmeyen var. Beğenmeyenin yaptığı eleştiriyi kaldırabilmek için yaptığınız işten emin olmanız gerekiyor. “Piyasaya uygun, markete uygun iş” yapmaktan ziyade arkasında durabileceğim bir iş çıkarmaya çalışıyorum. Bunu Türkiye Cumhuriyeti’nde bir kişi sevmesin, ama ben bunun güzel olduğunu düşüneyim, çalarken hiçbir yerinden rahatsız olmayayım yeter. İşte o zaman isterse herkes sevsin, isterse hiç kimse sevmesin.
Öyle insanlar var ki bu ülkede etrafındaki herkesin sözüne inanarak, kendi kuşkularını önemsemeyerek albüm çıkarıyor. O albüm de patlıyor tabii!
Sonra da eleştirilince sinirleniyorlar. Oysa içlerine sinmiş olsa, bu kadar kızmazlar. Sonuçta müzik göreceli bir şey ve yapılan iş mutlaka eleştirilir.

Kapak fotoğrafı nasıl oldu?
Alternatif bir fotoğraf oldu, benim direkt suratım yok üzerinde:) Hani genelde öyle oluyor ya hep:) Bir sürü koşan ben var. Sağdan ve soldan ortaya doğru koşuyorum ve üçgen oluşturuyorum. Çok değişik oldu.

Anlamı ne?
Bu albümün bende uyandırdığı his; kendisini kaldıran, hayatını yenileyen bir adamın hikayesiydi… Kendini ileri doğru iten bir adam görüntüsü yaratmak istedik. “Kafa da koymayalım” dediler:) Hemfikir olduk sonra işte.

Yağmuru seviyor musun?
“Yağmur yağıyor, dışarı çıkıp dolaşayım, romantizm yapayım” diyen biri olmadım hiç. Camdan yağmuru izleyip şiir okuyan bir tip de değilim. Çok fazla sevmiyorum galiba yağmuru:) Tamam, pencerenin önünde vakit geçirmek hoşuma gider ama özellikle yağmur yağıyor diye sevinmem. Zaten “Bu Yağmurlar” şarkımda da yağmuru metaforik olarak kötü bir şey gibi yorumladım.

Sanki yağmur yağınca gökyüzünde birileri ağlıyormuş, hüzünleniyormuş gibi, değil mi?
Tanrının gözyaşları! Yağmurun en kötü tarafı yağdığı zaman, eğer dışarıdaysanız, kaçacak bir yerinizin olmaması! Çünkü her yere yağıyor. Eğer üzgünsen, nereye gidersen git, acını da birlikte götürüyorsun:)

Tam olarak büyüdüğünü ilk ne zaman hissettin? Çünkü erkekler kolay kolay olgunlaşamaz.
Üniversiteyi kazanıp gittiğimde “Ben bu işi beceremeyeceğim herhalde, ben nasıl iktisatçı olacağım?” diye kaygı duyduğumda büyüdüğümü fark ettim. O zamana kadar bir sürü sıkıntı yaşıyorsunuz ama Anadolu Lisesi’ni kazanırsınız kazanmazsınız o kadar önemli değil. Ergenlik problemleri ya da şimdi SBS falan var galiba, hepsi bir şekilde çözülür ama “Bu çözülemezse ne yapacağım?” oldum. Üniversite ilk sorumluluk duygusuydu. 10 gün içinde de anladım zaten yapamayacağımıwww.kizlararasinda.com / Emre Aydın Temmuz Ayı Röportajı 670119 Biraz uğraştım çabaladım ama neyse ki “Sing Your Song Yarışması” ve ilk grubum “6. Cadde” vardı. İmdadıma yetişti:)

6. Cadde”yle “Sabuha”yı söylemiştiniz…
O şarkıyı bize ödev vermişlerdi. Manga, biz ve Kafein diye bir grup vardı. “Birer tane alakasız şarkıyı coverlayıp gelin” dediler. Biz onu yaptık ve albümün prodüktörü de bu şarkıyı çok sevdi. Böylece ilk albüme girmiş oldu.

Tatil planların neler?
O kadar büyük bir istek yok içimde bu konuda… “Süper cool adamım, tatile matile gitmiyorum” diye söylemiyorum bunu da gerçekten. Öyle bir şey değil çünkü! Çok ihtiyacını hissetsem, yapardım galiba. Çalışmadığım zaman, uyanıp evde amaçsız koltukta oturduğumda, kendimi çok kötü hissediyorum.

www.kizlararasinda.com 'dan alıntı ..
http://emreaydinciler.eniyiforum.org

www.kizlararasinda.com / Emre Aydın Temmuz Ayı Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kizlararasında.com'da ayın ünlüsü EMRE AYDIN!!!
» Emre Aydın Röportajı 2
» Emre Aydın Röportajı
» exi26 Emre Aydın Röportajı
» Emre Aydın - Hürriyet Gazetesi / Kelebek Röportajı [06.04.2010]